Konserwacja i Gwarancja

Uwaga!
Drewno to produkt naturalny, który stale pracuje, również po przetworzeniu. Dlatego meble reagują na zmienne warunki atmosferyczne. Mogą w nim zatem powstać pęknięcia i skrzywienia, pojawiające się w związku z występowaniem napięć w drewnie, dlatego ważne jest regularne dokręcanie śrub. Tolerancja odchylenia wymiarów desek zgodnie z normą grubość , szerokość 6%, dł 2%. Żeliwo lub stal do 10-15mm.


Konserwacja !
Meble drewniane, nawet jeśli są regularnie poddawane zabiegom konserwacyjnym, mogą zostać zaatakowane przez pleśń lub grzyby. Objawem jest ciemnienie lub wręcz czernienie fragmentów mebli. Na ten problem w wielu przypadkach można zaradzić oczyszczając i konserwując meble na nowo impregnetm do drewna.

Ławka musi stać na terenie równym i trwałym. Deski są zaimpregnowane impregnatem do drewna z kolorem. Zalecane jest pomalowania wierzchniej strony desek lakierobejcą lub raz w roku odświeżyć deski impregnatem. Deski nie lakierowane można przetrzeć lekko gąbką olejem do drewna bezbarwnym lub z kolorem – co pół roku.

W codziennym użytkowaniu ławki należy oczyszczać ławkę delikatną wilgotną gąbką. Ławka powinna być chroniona przed negatywnymi oddziaływaniami warunków atmosferycznych ( długotrwałe intensywne opady, mróz, śnieg), schowane na okres zimowy (np. pod zadaszenie lub w garażu).

Przechowywanie zimą.
W celu zabezpieczenia mebli w okresie zimowy, należy je przechowywać pod zadaszeniem lub w garażu. Mebli nie należy przechowywać w miejscu suchym i ciepłym, ponieważ drewno może za bardzo przeschnąć. Nie należy zakrywać folią lub plandeką bo to może spowodować rozwój pleśni lub grzybów.

Zalecenia
Systematycznie należy sprawdzać trwałość mocowań okuć ( śruby, wkręt)
Meble ogrodowe powinny stać na równym i trwałymi podłożu.

 

Gwarancja mebli ogrodowych:

opis w pliku pdf na górze strony

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com